DYŻUR WAKACYJNY

Od 1 do 15 czerwca trwają zapisy na dyżur wakacyjny. Nasze przedszkole będzie pełnić dyżur od 1 do 31 sierpnia. Pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, dzieci obojga pracujących rodziców lub jednego pracującego rodzica, samotnie wychowującego dziecko.

Podstawą zgłoszenia dziecka do przedszkola na okres wakacyjny jest:

-deklaracja -  w przypadku dzieci z naszego przedszkola

-karta zgłoszenia dziecka na dyżur - w przypadku dzieci z innych miejskich przedszkoli

Dokumenty potrzebne do zapisu dziecka na dyżur dostępne są
w przedszkolu.

Harmonogram dyżurów wakacyjnych w miejskich przedszkolach:

Miejskie Przedszkole Nr 1   ul. Jagiełły 9  18 353 65 23  1-31 sierpień

Miejskie Przedszkole Nr 2 ul. Wyszyńskiego 16  18 353 84 91 1-31 lipiec

Miejskie Przedszkole Nr 3 ul. Potockiego 7 18 353 75 231-31 sierpień

Miejskie Przedszkole Nr 4 ul. Broniewskiego 11 18 352 61 13 1-31 lipiec

Miejskie Przedszkole Nr 5 ul. Krakowska 11  18 352 56 15 1-31 lipiec

Miejskie Przedszkole Nr 8 ul. Hallera 17 18 353 76 04 1-31 sierpień

Jadłospis jest dostępny dla rodziców na terenie placówki.

W przypadku dziecka dieta w dużej mierze decyduje prawidłowym rozwoju

i funkcjonowaniu organizmu. Dlatego w naszym przedszkolu tak ważne jest, by posiłki były prawidłowo zbilansowane z zachowaniem prawidłowych proporcji białek, węglowodanów i tłuszczów oraz właściwej kaloryczności.

W ciągu dnia dzieci otrzymują posiłki o stałych porach dnia – śniadanie, przekąska owocowo-warzywna, obiad oraz podwieczorek.

Prawidłowe żywienie dzieci to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących ich zdrowy rozwój fizyczny i umysłowy.

W przedszkolu przygotowujemy domowe obiady ze świeżych, naturalnych produktów, unikając sztucznie syntezowanych dodatków. Zgodnie z piramidą żywienia posiłki zawierają produkty ze wszystkich grup: zboża, warzywa i owoce, produkty białkowe oraz cukry i tłuszcze.

Planując jadłospis dla dzieci:

- stosujemy przepisy Rozporządzenia Ministra Zdrowia

- uwzględniamy zasady zdrowego żywienia

- pamiętamy o podawaniu dzieciom pokarmów zawierających najwyższe wartości odżywcze dostarczając im energii i składników odżywczych w ilości pokrywającej ich zapotrzebowanie

- uwzględniamy w jadłospisie różnorodność produktów, odpowiednią ilość posiłków

w ciągu dnia i regularność ich spożywania, wielkość oferowanych dzieciom porcji jedzenia, a także estetykę podanych posiłków.

Wtorek, 15, czerwiec 2021