Preorientacja zawodowa

Poznajemy pracę bibliotekarza

W trakcie realizacji bloku tematycznego pt."Znamy te baśnie", 16 lutego dzieci z gr A oraz 19 lutego dzieci z grupy B, wybrały się do biblioteki szkolnej, aby zapoznać się

z pracą bibliotekarza. Pani Agnieszka Radzik dokładnie opowiedziała nam o swojej pracy: dowiedzieliśmy się, po co jest karta biblioteczna, jak należy szukać książek i że możemy korzystać z biblioteki szkolnej pod opieką rodzica. Na koniec Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom jeden rozdział z książki pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy pracę kucharza

W miesiącu lutym, dzieci zapoznawały się z zawodem kucharza. Nasze przedszkole odwiedziła pani kucharka ze przedszkolnej stołówki. Wyjaśniła dzieciom czym się zajmuje oraz opowiedziała o piramidzie zdrowia. W grupie B spotkanie miało formę wywiadu, dzieci zadawały ciekawe pytania dotyczace pracy oraz zasad panujacych w kuchni, wręczyły także podziekowania za trud pracy oraz pyszne posiłki przygotowywane dla dzieci w naszym przedszkolu. Na koniec tygodnia dzieci z obu grup robiły same kanapki na podwieczorek, które zjadły ze smakiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy pracę leśniczego

Zawód leśnika ważna sprawa, bo zwierzętom i roślinom pomaga. W miesiącu styczniu omawiany został zawód leśnika. Dzieci poznały zasady zachowania obowiązujące ludzi w lesie, podczas spaceru wokół szkoły przedszkolaki rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste.

Dowiedziały się również jakie formy ochrony przyrody znajdują się w naszej najbliższej okolicy. Atrakcyjnym dodatkiem zajęć był film edukacyjny o faunie i florze naszych lasów. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną pt „Karmnik zimowy” w obu grupach


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy pracę górnika

W miesiącu grudniu z okazji święta Barbórki dzieci poznawały pracę górnika. Słuchając wiersza H. Ożogowskiej pt. „Skąd węgiel” dowiedziały się, jak ciężki jest ten zawód. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak powstaje węgiel, poznały jego właściwości, potrafiły rozpoznać bryłę węgla pośród innych minerałów.                   Na zakończenie oglądnęły bajkę pt” Bolek i Lolek wśród górników” oraz wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia w „czako”, czyli oficjalnej czapce górniczej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy pracę lekarza

W miesiącu listopadzie dzieci zaznajamiały się z pracą lekarza/lekarki. Poznawały narzędzia i przybory potrzebne lekarzowi w pracy, uczyły się nazw specjalistów takich jak okulista, stomatolog, pediatra. W przygotowanym wcześniej kąciku medycznym bawiły się wchodząc w rolę omawianego zawodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualna Data i Czas

Wtorek, 15, czerwiec 2021

Ststystyka

Użytkowników:
9
Artykułów:
322
Odsłon artykułów:
264971

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.