INFORMACJA

Serdecznie dziękujemy za wszystkie prace zgłoszone do konkursu „Matematyczna gra planszowa”.

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone laureatom na zakończenie roku przedszkolnego.

Jeszcze raz gratulujemy !!!

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informujemy, że nasze przedszkole będzie pełniło dyżur wakacyjny w dn. 1-31 lipca.
Poniżej dokumenty do pobrania w celu zgłoszenia dziecka na dyżur oraz harmonogram dyżurów pełnionych podczas wakacji w przedszkolach.
Przyjmowanie zgłoszeń na dyżur wakacyjny odbywać się będzie do 15 czerwca

HARMONOGRAM DYŻURÓW

Informujemy, że od dnia 6 maja 2020 r. wznawiamy pracę naszego przedszkola. Zajęcia z uczęszczającymi do niego dziećmi będą miały charakter opiekuńczo-wychowawczy. Jednocześnie dla dzieci pozostających w domu nadal będziemy przesyłać materiały do pracy zdalnej.

Poniżej przedstawiamy zgodne z przyjętą wewnętrzną procedurą kryteria przyjęcia dziecka oraz obowiązki rodziców:

KRYTERIA PRZYJĘCIA DZIECKA

Chęć zgłoszenia uczęszczania dziecka zgłaszają Państwo telefonicznie, mailowo oraz osobiście z zachowaniem zasad ostrożności    wchodzenia osób trzecich do przedszkola.

1. W pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu
i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

2. Dziecko rodziców samotnie je wychowujących i pracujących.

3. Dziecko rodziców obojga pracujących.

4. Dziecko rodziców, gdzie jeden rodzic pracuje zawodowo a drugi w tym czasie nie może sprawować opieki.

DO OBOWIĄZKÓW RODZICÓW NALEŻY:

1. Przyprowadzanie wyłącznie dziecka zdrowego.

1) codzienne przekazywanie nauczycielom istotnych informacji o stanie zdrowia swojego  dziecka.

2. Zaopatrzenie swojego dziecka, jeśli ukończyło 4 rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z przedszkola.

Jeżeli w trakcie oczekiwania na przyjęcie bądź odbiór dziecka do placówki wytworzy się kolejka, należy zachować odstęp 1,5 - 2 m od innych dzieci i rodziców. Nie tłoczymy się przed wejściem, nie pozwalamy dzieciom na bieganie.

3. Bezwzględny zakaz posyłania dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Rodzice wówczas muszą pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

4. Prowadzenie z dzieckiem rozmów, celem wyjaśnienia, by nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

5. Regularnie przypominanie dziecku podstawowych zasadach higieny.

6. Zwracanie uwagi dziecku na sposób zakrywania

7. Ostrzeganie swojego dziecka, by nie dotykało oczu, nosa i ust, nie podawało ręki na powitanie.

8. Wdrażanie dziecka do częstego mycia rąk - wodą z mydłem, jak powróci z przedszkola. Nie wolno dezynfekować w szatni dzieciom rąk, płynem oznaczonym dla osób starszych.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Przypominamy, że nasze przedszkole realizuje zakres podstawy wychowania przedszkolnego zdalnie. Na podane przez Państwa adresy e-mail każdego dnia przesyłamy zajęcia, zabawy
i ćwiczenia do wykonywania wraz z dzieckiem.
Prosimy o systematyczne sprawdzanie skrzynki
i wspólną zabawę.

Poniżej adresy do poszczególnych grup :

Grupa maluszków : maluchywesolemisie@gmail.com

Życzymy miłej zabawy i dużo zdrówka wszystkim naszym przedszkolakom oraz ich Rodzicom!

Czwartek, 06, sierpień 2020