MALI SUPEBOHATEROWIE

Miło nam poinformować, że najstarsze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 3, grupa B w MZS Nr 4, zostały laureatami konkursu pt. "Sprawdzone przez przedszkolaków" pod patronatem miesięcznika "Bliżej Przedszkola". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej związanej z hasłem tegorocznej akcji „Mali Super - bohaterowie”. Spośród nadesłanych propozycji, firma Wader wybrała 20 placówek z całej Polski, do których trafiły ogromne zestawy zabawek firmy Wader. Dzieci będą miały okazję przetestować otrzymane zabawki, które sprawiły im wiele radości oraz znacznie wzbogaciły wyposażenie sal.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

MY MALUCHY PRZYRZEKAMY:
•BYĆ OD DZIŚ PRZEDSZKOLAKAMI
•NIE GRYMASIĆ I NIE SZLOCHAĆ
•ZAWSZE SWOJE PANIE KOCHAĆ
•GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ
•W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA
OD DZIŚ ZAWSZE BYĆ ZUCHAMI I DOBRYMI KOLEGAMI!

Po złożeniu takiego przyrzeczenia dzieci z grupy I w dniu 24 listopada stały sie prawdziwymi przedszkolakami. Podczas uroczystego Pasowania na przedszkolaka dzieci zaprezentowały wiele piosenek, wierszy i tańców, które nauczyły się przez niespełna 3 miesiące odkąd po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola. Po występie dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków przez pana dyrektora, który specjalnym ołówkiem dokonał pasowania na przedszkolaka. Wraz z panią kierownik wręczli także dzieciom nowe zabawki, wspaniały tor dla aut i układanki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki misia, który także miał święto w tym dniu. Wielką niespodzianka był misiowy tort z okazji Dnia pluszowego Misia.  Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Przedszkolaki z grupy II odwiedziły swoich kolegów w oddziałach A i B. Wspólnie bawili się ze swoimi pluszakami, a także mieli okazje na sfotografowanie się w "Misiowej fotobudce". W szkole dzieci udały się na spotkanie z iluzjonistą, gdzie były świadkami najróżniejszych sztuczek i czarów. Zobaczyły jak magik wyczarował kwiaty lub wyciągnął apaszkę z pustego kapelusza. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas. Wszyscy opowiadali o nieprawdopodobnych czarach w naszym przedszkolu i nadal zastanawiamy się, jak to możliwe? Może kiedyś się dowiemy?

ZAJĘCIA Z MISIEM W BIBLIOTECE

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przedszkolaki w dniu 22 listopada wybrały się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach.
Tematem przewodnim zajęć, które przeprowadziła pani Katarzyna Marchwica był najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci- Pluszowy Miś, którego Międzynarodowe Święto przypada 25 listopada.
Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat historii pluszowego misia, rozwiązywały ciekawe zagadki, a także zapoznały się z najbardziej znanymi bajkowymi misiami. Obejrzały także przepiękne książki  i  uczestniczyły w zabawach ruchowych , a także w ‘’misiowym’’ tańcu. Dzieci przechodziły również przez magiczny tunel  do Misiowego Królestwa . Na koniec przedszkolaki wykonywały własnego misia.
Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, która przysporzyła dzieciom mnóstwo radości.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Odzyskania Niepodleglosci W dn.10.11 w MZS nr 4 odbył sie koncert pieśni patriotycznej.Na scenie wystąpiły dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych.Nie zabrakło barw narodowych,kotylionów oraz uroczystej atmosfery.Wszyscy uczestnicy pięknie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodleglości.Najmłodsi - nasi przedszkolacy- pięknie ustrojeni w ułańskie czapki oraz biało-czerwone stroje wystąpili z pieśniami "O wodzu miłym" oraz "O mój rozmarynie".

Poniedzialek, 11, grudzień 2017