Bieg dla Niepodległej

11 listopada 2018 r. nasze przedszkolaki brały udział w uroczystych obchodach

100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zgromadzeni pod Bazyliką Mniejszą w Gorlicach, po uroczystej Mszy Świętej, trzymając w dłoniach biało-czerwone goździki przemaszerowaliśmy

ul. 3 Maja w kierunku Pomnika Niepodległości.

Pani kierownik Maria Ludwin wraz z przedszkolakami w obecności władz miasta złożyła kwiaty pod pomnikiem, następnie dała sygnał do startu w Biegu dla Niepodległej, w którym brali udział nasi wspaniali wychowankowie wraz rodzicami.

Bieg zakończył się w Parku Miejskim przed Pomnikiem Juliusza Słowackiego, gdzie pani kierownik oraz dyrektor MZS nr 4 Aleksander Kumorkiewicz serdecznie pogratulowali i podziękowali wszystkim za tak duże zaangażowanie i wspaniały bieg.

Na miejscu każde dziecko otrzymało wodę, słodki poczęstunek, a także złote medale, które osobiście wręczył im Burmistrz Miasta pan Rafał Kukla.

Apel przedszkolaków z okazji 100 - lecia Niepodległości

9 listopada 2018 roku przedszkolaki z grupy II Miejskiego Przedszkola Nr3 w Gorlicach w obecności rodziców i zaproszonych gości, wzięły udział  w uroczystym apelu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed występem przypięły rodzicom własnoręcznie wykonane na tę okoliczność kotyliony.

Uroczystość rozpoczęły Hymnem Polski oraz narodowym tańcem Polonezem.

Patriotyczne wiersze, piosenki były okazją do wyrażenia wdzięczności dla bohaterów, którzy wywalczyli dla nas niepodległość. Był to też wyraz naszych uczuć patriotycznych, szacunku dla symboli narodowych.

Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem nie jedną łzę uronili, nagradzając występujące dzieci słodyczami oraz gromkimi brawami.

Lekcja edukacyjna w Miejskiej Bibliotece Publicznej

8 listopada przedszkolaki z grupy B wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom na zajęcia pt. ‘’Poznajemy Polskę’’. Tematem przewodnim spotkania był patriotyzm, symbole narodowe oraz postać Józefa Piłsudskiego i odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Panie prowadzące przedstawiły dzieciom historię naszego kraju, zaprezentowały krótki film animowany pt. ‘’Polak Mały’’ dotyczący symboli narodowych, wysłuchały opowiadania o Józefie Piłsudskim, a także odkryły tajemnice i ciekawostki dotyczące jego postaci.

Na zakończenie dzieci wykonały piękne kotyliony , które z dumą prezentowały w czasie powrotnej drogi do przedszkola.

Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

6 listopada przedszkolaki z grupy A i B wzięły udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowanym przez nauczycieli klas I-III w Miejskim Zespole Szkół nr 4    w Gorlicach.

Festiwal rozpoczęła wicedyrektor szkoły, pani Anna Pietraszek witając serdecznie wszystkich uczestników, następnie pojawił się gość specjalny, pan Tomasz Machowski- członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlic 1915, który zaprezentował się w stroju austro- węgierskim, przedstawił wydarzenia związane z I Wojną Światową oraz krótki film o tematyce historycznej.

W dalszej części festiwalu odbył się przegląd pieśni patriotycznej, który rozpoczęły nasze przedszkolaki, wspierane przez wychowawczynie oraz panią kierownik Marię Ludwin. Grupa A zaprezentowała utwór: ‘’Szara piechota’’, grupa B ‘’ Jesteśmy Polką i Polakiem’’. Gdy emocje już opadły wspólnie wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu dzieci z klas I- III.

Przedszkolaki występowały z wielką przyjemnością, a udział w tym wydarzeniu na pewno ukształtuje w nich wartości patriotyczne oraz rozwinie zamiłowanie do śpiewu dla Ojczyzny.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani kierownik przedszkola Maria Ludwin wraz z kierownikiem Wydziału Kultury i Oświaty panem Aleksandrem Augustynem za pomocą ''czarodziejskiego ołówka'' dokonali uroczystego aktu pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców grupy.

Niedziela, 18, listopad 2018