Wydarzenia

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Grupy A i B przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego ,,Czyste powietrze wokół nas”. Jest to program skierowany nie tylko do dzieci, ale także do rodziców. Na początku zostali oni zapoznani z założeniami realizacji programu, a także poproszeni o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej palenia papierosów, oraz zagrożeń z tego wynikających.

Dalszą formą realizacji były zajęcia dydaktyczne skierowane do dzieci, składające się z 5 zajęć warsztatowych:

  1. WYCIECZKA - na początku dzieci udały się na spacer, którego celem było ukierunkowanie ich na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację otaczającego środowiska. Przedszkolaki zwracały uwagę na wszelkie rodzaje dymów, oraz to skąd i w jaki sposób się one wydobywają.
  2. ‘’CO I DLACZEGO DYMI’’- w czasie drugich zajęć, dzieci zostały podzielone na grupy 4- 5cio osobowe, ich zadaniem było narysowanie dymów, które zaobserwowały na spacerze. Wszystkie dzieci z zaangażowanie wykonywały swoje prace, a po zakończeniu zadania, każda grupa przedstawiała swój rysunek, dokładnie omawiając co się na nim znajduje. Zaprezentowano także duży plakat z rodzajami i źródłami dymów. Omawiając go sprawdzaliśmy jednocześnie, czy elementy na plakacie pokrywają się z rysunkami wykonanymi przez dzieci.
  3. ‘’JAK SIĘ CZUJĘ, KIEDY DYMI PAPIEROS’’- w trakcie tych zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia oddechowe, usiadły wygodnie na dywanie, zamknęły oczy i wyobrażały sobie, że znajdują się na pięknej kwiecistej łące , w górach, wydychając przy tym świeże, pachnące powietrze nosem i wydychając ustami. Nagle dzieci zostały poinformowane ze przeszkadza im osoba, która zapaliła papierosa, musiały one zdecydować które powietrze było przyjemne, a które nieprzyjemne, które zapachy były dla nich miłe, a które złe. W trakcie tych zajęć przedszkolakom został przedstawiony dinozaur Dinek, uważnie wysłuchały piosenki o nim , a także pokolorowały jego portret.
  4. ‘’CO SIĘ DZIEJE, KIEDY LUDZIE PALĄ PAPIEROSY’- w trakcie tych zajęć, dzieci w skupieniu słuchały historyjki, która przydarzyła się Dinusiowi w pociągu podczas podróży do wujka. Dzieci przedstawiały jak zachowują się ludzie w przedziałach dla palących, a jak w przedziałach dla nie palących. Dodatkowo kolorowaliśmy obrazki Dinusia i śpiewaliśmy o nim piosenkę.
  5. ‘’JAK UNIKNĄĆ DYMU PAPIEROSOWEGO’’- dzieci poszukiwały w sali znaczków z zakazem palenia, rozmawialiśmy o tym czy już je wcześniej widzieli, gdzie można je spotkać, stworzyły także własne znaczki ‘’Nie pal przy mnie’’, jako symbol szkodliwości palenia oraz oznaki, że dzieci nie lubią dymu papierosowego .

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, których celem było wykształcenie w nich świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, a także zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia tytoniu.

Chętnie wypowiadały się na konkretne tematy, pobudzając swoją wyobraźnię, dobrze przyswajały wszelkie informacje dotyczące tematyki projektu. Dzieci zdecydowanie zwiększyły swoją wiedzę o rodzajach dymów, ich źródłach, a także szkodliwości palenia.

Wykonały własne plakietki’’ Nie pal przy mnie’’, stworzyły prace plastyczne dotyczące pochodzenia dymów, nauczyły się piosenki o maskotce programu, a także pokolorowały portret Dinusia, wszystkie te prace z radością zostały zaprezentowane na wystawie.

Zajęcia przyniosły oczekiwane efekty, wprowadzenie wychowania antynikotynowego, jako części wychowania zdrowotnego jest pierwszym etapem działań edukacyjnych w kształtowaniu świadomych postaw antynikotynowych u dzieci przedszkolnych.

 

 

 

 

 

 

ZIELONY DZIEŃ

O Dniu Ziemi pamiętały wszystkie dzieci. Z tej okazji zorganizowaliśmy Zielony Dzień w naszym przedszkolu. Dzieci dowiedziały się dlaczego należy dbać o naszą planetę oraz jak należy to robić. Rozwiązywały ekologiczne zagadki, bawiły się w ekologiczne zabawy oraz brały udział w ekologicznych konkurencjach sportowych, a także piły ekologiczne napoje. Dzieci z grupy II wyruszyły wokół przedszkola na tradycyjne "Sprzątanie Świata". Przedszkolaki z grupy A i B przygotowały krótką inscenizacją ekologiczna pt." Eko-smyki przedstawiają , jak o przyrodę dbają". Celem tych zajęć było rozwijanie u dzieci poczucia troski o środowisko,  kształtowanie świadomości  dotyczące poszanowania przyrody,a także wdrażanie do dbania o przyrodę i czystość środowiska poprzez segregację śmieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONCERT W SZKOLE MUZYCZNEJ

Dnia 20 kwietnia 2018r przedszkolaki wybrały się na koncert do Szkoły Muzycznej w Gorlicach. Dzięki temu wydarzeniu dzieci mogły zobaczyć i usłyszec takie instrumenty jak fortepian, trąbka, skrzypce, gitara, cymbałki akordeon ,na niektórych z nich mogły nawet zagrać a to zapewne bardzo cenne dla nich doświadczenie. Na zakończenie wybrani szczęśliwcy wzięli udział w konkursie wiedzy o poznanych wcześniej instrumentach i zdobyli wspaniałe nagrody. Przemiła atmosfera i wiedza którą zdobyły a także utrwaliły na pewno zostaną na długo w ich pamięci .

 

 

 

 

WYTAŃCZYLI PUCHAR

W dniu  10.kwietnia 2018r dzieci z gr A wzieły udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych ''Radość Dzieciom''- Gorlice 2018r. Celem imprezy byla popularyzacja różnorodnych form ruchowo- tanecznych wśród dzieci i młodzieży,a także rozwijanie aktywności kulturalnej wsród najmłodzszych. Przedszkolaki zatanczyly rock and rolla do utworu''Let's twist again'' co przysporzyło im mnostwo radości. Dzięki wspaniałemu i pełnemu radości występowi dzieci wróciły do przedszkola z pucharem oraz dyplomem jako nagrodą za piękny udział w tanecznym przeglądzie.

 

 

 

 

NIEZWYKŁA LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

12 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gorlicach. Przeprowadzili pogadankę na temat zawodu strażnika oraz zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały możliwość przyjrzeć się umundurowaniu strażników oraz niezbędnemu do pracy wyposażeniu takim jak kajdanki, lizak czy krótkofalówki. Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom zajęcia praktyczne z wykorzystaniem autochodzików, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.  Dzięki nim dzieci utrwaliły zasady prawidłowego poruszania sie po ulicy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie

Aktualna Data i Czas

Niedziela, 27, maj 2018

Ststystyka

Użytkowników:
7
Artykułów:
157
Odsłon artykułów:
69482

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.