ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Lecz teraz wakacje czekają nas”

Czerwiec to miesiąc, w którym żegnamy się z naszym ukochanym przedszkolem.
W innej niż zwykle atmosferze i okolicznościach nasze przedszkolaki odebrały dyplomy ukończenia roku przedszkolnego. Z niektórymi przyszło nam sie spotkać po raz ostatni, ponieważ po wakacjach przywitają je przedszkolne mury.

Dziękujmy za cały rok pełen wrażeń i sukcesów.
Życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.
Naszym absolwentom zaś składamy życzenia samych sukcesów w szkole!

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka.

tej okazji wszystkim naszym dzieciom składamy jeszcze raz najpiękniejsze życzenia, aby zawsze dopisywało Wam zdrowie, uśmiech nie znikał Wam z twarzy, a radość i szczęście nigdy Was nie opuszczały!

Pamiętamy o Janie Pawle II

Każde dziecko jest słońcem,
które wschodzi.

Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością,

która pozostaje zawsze otwarta…

cyt. Papież Jan Paweł II

Dzieci Miejskiego Przedszkola nr 3 pamiętają o 100-leciu urodzin Św. Jana Pawła II

Z okazji tej uroczystości przedszkolaki wysłuchały opowiadania z albumu ,, Z życia papieża Jana Pawła II” oraz z radością wykonały serca, chorągiewki w kolorach papieskich, prace plastyczne i śpiewały ulubioną pieśń ,,Barka”.

Czytające przedszkolaki

Dnia 25 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy Burmistrza Miasta Gorlice pana Rafała Kuklę, który przeczytał dzieciom legendę o„Smoku Wawelskim” inaugurując tym projekt „ Czytające przedszkolaki”. Jest to jeden z siedmiu modułów akcji„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Akcja ta to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Nasz Miś któremu dzieci nadały imię Miko , odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Został wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę. W roku szkolnym 2019/2020 czytamy polskie bajki, baśnie, wiersze. Celem jest zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury.

Koncert interaktywny

Nasze przedszkole miało okazję wziąć udział w niezwykłym konercie interaktywnym cymbalistki Ani Brody. Koncert nosił tytuł " Moja tajemnica, czyli jak bawić się muzyką
i słowem". Artystka przedstawiła dzieciom bajeczne i liryczne piosenki a także zapoznała z wyglądem i brzmieniem cymbałów, magicznych dzwonków oraz liry korbowej, w towarzystwie których dzieci wzięły udzial w zabawach rytmicznych.

Sobota, 11, lipiec 2020