SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

W dniach 18 i  19.10.2017r naszych przedszkolaków odwiedziła pani dietetyk Agnieszka Halerz z gabinetu dietetycznego Bonne Sante. Dzięki spotkaniu dzieci dowiedziały sie wiele na temat prawidłowego odżywienia i dbałości o własne zdrowie, a także przypomniały sobie wiadomości poznane wcześniej w przedszkolu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały przepis na zdrowe i pyszne ciasto, a także przykładowy jadłospis dla zdrowego przedszkolaka .

JESIENNY SPACER

Kożystając z pieknej jesiennej pogody, przedszkolaki z wszystkich grup udały się na spacer do Parku Miejskiego w Gorlicach. Dzieci odszukiwały i rozpoznawały kolory jesieni, zbierały kasztany, żołędzie i kolorowe liście, uczestniczyły w naturalnym torze przeszkód miedzy drzewami, bawiły się na polanie. Uważnie obserwowały otaczajacą je przyrodę, a niektórym nawet udało się dostrzec wiewiórki zbierające zapasy na zimę. Dzieci pełne wrażeń i jesiennych zbiorów wróciły do przedszkola.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach wszystkich pracowników pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym przedszkolakom, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości, specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Uroczystość rozpoczęła kierownik przedszkola Maria Ludwin, która serdecznie przwitała wszystkich gości, złożyła wszystkim pracownikom gorące życzenia oraz zaprosiła najlłodszych na scenę.  Dzieci były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Wszystkie grupy otrzymały wielkie brawa. Po występach dzieci przedstawiciele Rady Rodziców dołączyli się do życzeń naszych wychowanków i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek. Na zakończenie pan Dyrektor złożył pracownikom ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące, a dzieciom w podziękowaniu za piekne występy wręczył słodki upominek.

POŻEGNANIE LATA - POWITANIE JESIENI

26 września wszystkie grupy naszego przedszkola wzięły udział w pikniku zorganizowanym z okazji „Pożegnania lata-powitania jesieni”.
Dzieci już od rana bardzo przeżywały wyjazd w plener. Na polu biwakowym przy Willi Ludwinów w Gorlicach, z ochotą uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, w zawodach sportowych oraz konkursach. Wielką atrakcją było tradycyjne pieczenie ziemniaka i degustacja. Dla wielu dzieci było to nowe przeżycie i smak.
Przy słonecznej pogodzie przyjemny był również spacer ścieżką wzdłuż rzeki Ropy i przejście przez ławę. Na zakończenie wszystkim smakowała kiełbaska z grilla. Rozpromienione twarze dzieci świadczyły o tym, że naprawdę świetnie się bawiły.

20 WRZEŚNIA OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W naszym przedszkolu zawsze pamietamy o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. W tym roku także na dzieci czekały niespodzianki. Pierwszą z nich był teatrzyk kukiełkowy pt: "O dwóch takich co ukradli księżyc". Ponadto dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i rozgrywkach.  Panie zadabały o to by zabawy w tym dniu były atrakcyjne i wywołały na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało drobny słodki upominek. Z okazji tego święta życzymy wszystkim przedszkolakom, by każdy dzień spędzony w przedszkolu stał się wielką niezapomnianą przygodą. Oby tutaj spełniły się Wasze marzenia.

Sobota, 21, październik 2017