Pożegnanie przedszkola

Dnia 25 czerwca dzieci z grupy II wystąpiły w obecności swoich rodziców z uroczystym programem artystycznym „Żegnamy przedszkole”. Młodsze przedszkolaki wierszami żegnały starszych kolegów i koleżanki , którzy po wakacjach przejdą do oddziałów przedszkolnych

w szkole. Życzyły im sukcesów, humoru i prosiły o odwiedzanie.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się polonezem. Dzieci wierszami, piosenkami , tańcami

i uśmiechem wyrażały wdzięczność wszystkim pracownikom przedszkola za opiekę, wychowanie, nauczanie. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy
w formie zdjęcia portretowego
i odznakę „Mistrza Dobrych Manier”, która była zwieńczeniem realizacji akcji edukacyjnej
„ Akademia Dobrych Manier”.

Na zakończenie Dyrektor Pan A. Kumorkiewicz i Kierownik Pani M. Ludwin życzyli dzieciom radosnego i bezpiecznego wypoczynku na wakacjach, aby we wrześniu z uśmiechem powróciły

w progi przedszkola i szkoły.

Poszukiwanie skarbu Karwacjana

W czerwcu nasze maluszki przeżyły wspaniała przygodę z historią w Dworze Karwacjanów w Gorlicach.

Spotkanie poprowadzili animatorzy Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów przebrani w stroje historyczne.

W trakcie zajęć dzieci poszukiwały ''Skarb Karwacjana”,odgadywały historyczne zagadki, a także uczestniczyły w zajęciach plastycznych

„Pokoloruj Kasztelana”, na zakończenie wszystkie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie

z Kasztelanką i Kasztelanem, a także zjeść słodki poczęstunek.

Dzień otwarty

Jak co roku w naszym przedszkolu organizowany jest dzień otwarty dla rodziców oraz przyszłych przedszkolaków.

Celem tego dnia jest poznanie przez rodziców placówki, organizacji dnia w przedszkolu, a także integracja przyszłych przedszkolaków.

Najmłodsze pociechy wraz z rodzicami spędziły bardzo miło czas podczas wspólnych zabaw, wszyscy byli bardzo zadowoleni, a uśmiech nie schodził nikomu z twarzy.

Wyjście do pizzerii

Grupa maluszków udała się do pizzerii Del Piero w Gorlicach.

Nasi najmłodsi wygrali kupony, za udział w konkursie dotyczącym robienia palm wielkanocnych.

Wszystkie dzieci z radościa zasiadły do stołu i grzecznie oczekiwały na pyszna pizzę, a po jej zjedzeniu z uśmiechem na twarzy i pełnymi brzuszkami wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka do wioski indiańskiej Hokka Hey w Kunowej

6 czerwca wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do wioski indiańskiej Hokka Hey

w Kunowej.

Po krótkiej podróży autokarem na miejscu przywitał nas najważniejszy Indianin w Hokka Hey, oprowadził dzieci po mini Zoo  i zapoznał ze wszystkimi zwierzątkami, między innymi z kozami, lamą, kangurem, papużkami.

Nastepnie wszystkie dzieci wykonały swoją indiańska opaskę, a na twarzach pojawiły sie indiańskie malowidła, gdy wszyscy byli juz gotowi z radością uczestniczyli we wspólnych tańcach, a także grach i zabawach przy muzyce. Przedszkolaki miały także możliwośc zabawy  w wiosce indiańskiej, na dmuchanej zjeżdżalni, atrakcją była także  jazda na koniku.

W trakcie odpoczynku dzieci zajadały sie smażoną kiełbaska czy słodkimi drożdżówkami.

Pobyt w wiosce indiańskiej z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci , które pełne wrażen i radości wracały do domu.

Piatek, 23, sierpień 2019