Wigilia w Przedszkolu

19 grudnia przedszkolaki z grupy I i II oraz 21 grudnia przedszkolaki z grupy A i B obchodziły szczególny dzień, przedszkolną Wigilię.

Gościliśmy dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 pan Aleksandra Kumorkiewicza,

który wraz z panią kierownik Marią Ludwin złożył przedszkolakom, wychowawcom,

a także przedstawicielom Rady Rodziców świąteczne życzenia.

Dzieci w tym dniu przygotowały krótki program artystyczny, wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem,

składały sobie życzenia oraz zjadły wspaniały wigilijny obiad.

Nie zabrakło także słodkich upominków dla wszystkich dzieci, które każdy z radością zabrał do domu.

Dzień Czystego Powietrza

14 listopada przedszkolaki z grupy II obchodziły Dzień Czystego Powietrza.

W tym dniu przyszły ubrane w kolorze białym i niebieskim.

Podczas zabaw, doświadczeń uświadamiały sobie znaczenie czystego powietrza,

poznały zagrożenia ekologiczne związane z emisją spalin i dwutlenku węgla.

Uczyły się przeciwdziałaniaskażeniu powietrza.

Spotkanie z leśniczym

W poniedziałek 17 grudnia, naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość – leśniczy, pan Krzysztof Kruk .

Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt, roślin chronionych oraz bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

Leśniczy wyjaśnił, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą, zaznaczył także, że człowiek jest gościem

w lesie, dlatego musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających.

Na koniec wizyty Pan Krzysztof podarował nam piękną żywą choinkę, która ozdobi naszą salę

w świąteczny czas.

Pieczenie świątecznych pierniczków

‘’WyRaźni na drodze’’

Przedszkolaki z grupy wzięły udział w projekcie ‘’WyRaźni na drodze’’ mającym na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Wychowawca grupy , pani Alina Maniak przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zajęcia, podczas których poruszała z przedszkolakami zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, dzieci wykonywały zadania w specjalnie przygotowanych kartach pracy i planszach edukacyjnych, co z pewnością zaowocowało utrwaleniem prawidłowych postaw i zachowań przedszkolaków w ruchu drogowym.

‘’WyRaźni na drodze’’ koncentrują się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze, co ważne jest zwłaszcza teraz u progu sezonu jesienno- zimowego.

Przedszkolaki w ramach zajęć, wzięły także udział w konkursie plastycznym ‘’WyRaźnie widoczni- wyraźnie bezpieczni’’, dzięki czemu dzieci mogły utrwalić zdobytą na zajęciach wiedzę.

Piatek, 18, styczeń 2019