Wydarzenia

Dzień Babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym tj. 17 stycznia odbyły się w grupach II oraz B uroczystości z okazji święta Babć i Dziadków. Dzieci zaprezentowały programy nawiązujące do tematyki świątecznej, jak również pięknie wyrecytowały wiersze i życzenia dla ukochanych Babć i Dziadków, następnie wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty.
Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Był to dzień pełen radości oraz wzruszeń.

Jeszcze raz składamy wszystkim Babciom i Dziadkom życzenie zdrowia oraz wszelkiej pomyśloności! 

 

Grupa B:

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa II:

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie ze sztuką - Egipcjanie

10 stycznia ,dzieci z grupy B wzięly udział w zajęciach edukacyjnych,które odbyły się w Dworze Karwacjanów w w Gorlicach.Jest to cykl zajęć pt. Spotkanie ze sztuką, tym razem zajęcia dotyczyły Sztuki Starożytnego Egiptu. Na początku dzieci wysłuchały ciekawych informacji
o sztuce starożytnego Egiptu, obejrzały też krótką prezentację. Następnie mogły podziwiać piękny sarkofag,oraz malunki na ścianie. Na koniec wykonały piękne medaliony charakterystyczne dla starożytnych Egipcjan.

 

 

 

 

 

 

 

 

Świąteczne przygotowania i Wigilia przedszkolna

Ten tydzień w naszym przedszkolu upłynął bardzo światecznie i uroczyście. W każdej z sal pojawiły się piękne choinki, które dzieci stroiły w kolorowe bombki, łańcuchy oraz własnoręcznie upieczone pierniczki.  Dzieci z najstarszych grup przystrajały również chinkę w Urzędzie Miasta. Wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Szczególnym dniem był dzień przedszkolnych Wigilii, na który wszyscy czekali. Poza spożywaniem tradycyjnych potraw i dzieleniem się opłatkiem, dzieci wystawiały dla zaproszonych gości piękne jasełka, śpiewały kolędy i pastorałki. Przedszkolaki ubrane w piekne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Dzień ten był dniem pełnym nadziei, radości i życzliwości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pieczenie świątecznych pierniczków

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola, zgodnie z tradycją  upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca nad ich przygotowaniem przebiegała sprawnie i bez trudu.     

W każdej z grup przedszkolaki przygotowywały ciasto a następnie wycinały za pomocą foremek świąteczne kształty.  Następnie świąteczne ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się piękny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Kolejnego dnia dzieci pięknie ozdabiały swoje pierniczki lukrem i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj

Na ten dzień czekały wszystkie nasze grzeczne przedszkolaki. Do przedszkola przyjechał najprawdziwszy Mikołaj! Na dodatek w tym roku przybył do nas z swoim pomocnikiem Elfem. Mikołaj wysłuchał przygotowanych przez dzieci wierszyków i piosenek, następnie obdarował wszystkich pięknymi prezentami.

Ponadto dzieci miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z niezwykłymi gośćmi. 

Był to jeden z najpiękniejszych dni w ciągu roku przedszkolnego.

 

 

 

 

 

Podkategorie

Aktualna Data i Czas

Sobota, 18, styczeń 2020

Ststystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
249
Odsłon artykułów:
177717

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.