Walentynki

" Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone, kogo kocham, kogo lubię..." - 14.02 to dla naszych przedszkolaków dzień miłości i przyjaźni. Dzieci brały udział w licznych zabawach, śpiewały piosenki o przyjaźni oraz wykonywały piękne laurki dla swoich symaptii. Dzień walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanych.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 22 stycznia wszystkie nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. W pięknych strojach i w towarzystwie klaunów - animoatorów zabawa był świetna. Nie zabrakło konkursów, wspólnych zabaw, poczęstunku oraz różnych ciekawych konkurencji. Grupy młodsze dodatkowo obejrzały po zabawie teatrzyk.

Był to dzien pełen wspaniałych wrażeń.

Dzień Babci i Dziadka

W ostatnich dniach odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji święta Babć i Dziadków. Dzieci zaprezentowały programy nawiązujące do tematyki świątecznej, jak również pięknie wyrecytowały wiersze i życzenia dla ukochanych Babć i Dziadków, następnie wręczyły własnoręcznie zrobione prezenty.
Po części artystycznej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Był to dzień pełen radości oraz wzruszeń.

Jeszcze raz składamy wszystkim Babciom i Dziadkom życzenie zdrowia oraz wszelkiej pomyśloności!

Grupa B:

Grupa II:

Grupa A:

Grupa : 1

Spotkanie ze sztuką - Egipcjanie

10 stycznia ,dzieci z grupy B wzięly udział w zajęciach edukacyjnych,które odbyły się w Dworze Karwacjanów w w Gorlicach.Jest to cykl zajęć pt. Spotkanie ze sztuką, tym razem zajęcia dotyczyły Sztuki Starożytnego Egiptu. Na początku dzieci wysłuchały ciekawych informacji
o sztuce starożytnego Egiptu, obejrzały też krótką prezentację. Następnie mogły podziwiać piękny sarkofag,oraz malunki na ścianie. Na koniec wykonały piękne medaliony charakterystyczne dla starożytnych Egipcjan.

Świąteczne przygotowania i Wigilia przedszkolna

Ten tydzień w naszym przedszkolu upłynął bardzo światecznie i uroczyście. W każdej z sal pojawiły się piękne choinki, które dzieci stroiły w kolorowe bombki, łańcuchy oraz własnoręcznie upieczone pierniczki.  Dzieci z najstarszych grup przystrajały również chinkę w Urzędzie Miasta. Wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt. Szczególnym dniem był dzień przedszkolnych Wigilii, na który wszyscy czekali. Poza spożywaniem tradycyjnych potraw i dzieleniem się opłatkiem, dzieci wystawiały dla zaproszonych gości piękne jasełka, śpiewały kolędy i pastorałki. Przedszkolaki ubrane w piekne stroje, wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Dzień ten był dniem pełnym nadziei, radości i życzliwości.

Czwartek, 27, luty 2020