Wycieczka niepodległościowa po mieście

W dniu dzisiejszym tj. 13 listopada grupy A i B udały się z flagami na wycieczkę niepodległościową po mieście. Najpierw udały się pod pomnik Odzyskania Niepodległości, gdzie z kwiatami w ręku uroczyście odśpiewały hymn narodowy.  Kolejno odwiedziły Pawilon Historii Miasta Gorlice, by obejrzeć wernisaż prac z konkursu pt. " Niepodległościowa pocztówka z Gorlic" , w którym brały udział. Kolejnym celem wycieczki było oglądanie i podziwianie pamiątkowego muralu "Niepodległe Gorlice" przy ul. Marii Rydarowskiej, na którym znalazły się motywy historyczne  Gorlic, które zostały przybliżone dzieciom.

Była to bardzo cenna lekcja historii, która przyczyniła się do kształtowania postawy patriotycznej naszych przedszkolaków.

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości.

Nasze dzieci 8   listopada świętowały 101 rocznicę niepodległości. Już o godzinie 9.00 odbył się,, Apel dla Niepodległej" dzieci  odświętnie ubrane z przypìętymi kotylionami recytowały wiersz z podziałem na role ,,Kto ty jesteś" śpiewały pieśni  patriotyczne,, Jesteśmy Polką i Polakiem", ,,Gdy żołnierze idą drogą" oraz tańczyły  do utworu ,,Płynie Wisła płynie" wykorzystując otrzymane materiały z Urzędu Miejskiego.

Grupy starszaków w szkole brały udział w corocznym  szkolnym ,, Przeglądzie Pieśni Patriotycznych". Grupa A śpiewała utwór ,, Pierwsza kadrowa", grupa B             ,, Szara piechota". Pięknym występem dzieci oddały cześc i szacunek swojej ojczyźnie.
O godz.11.11  wszystkie IV grupy przedszkolne uroczyście włączyły się w ogólnopolskie śpiewanie  Mazurka Dąbrowskiego dla Niepodległej, który sprawił im wiele radości i dumy. Grupa średniaków po uroczystościach wybrała się na Cmentarz wojskowy nr 51 aby zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom poległym w walce o wolność. Maluszki z flagami  i kotylionami spacerowały po ulicach osiedla  i odwiedziły placówkę TPD wymieniejając się flagami i kwiatami w barwach ojczystych.
Ten dzień na długo pozostanie im w pamięci.

cdn. Obchodów Dnia Niepodległości.

Dzieci z grupy II po występach poszły na cmentarz z czasów I wojny światowej, zapalić znicze i minutą ciszy uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność.  Była to ważna lekcja patriotyzmu i historii.
Kilka dni wcześniej przedszkolaki udały się pod Pomnik Niepodległości upamiętniający 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

Dzień 30. X na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych przedszkolaków. To właśnie dzisiaj odbyła się jedna
z pierwszych najważniejszych dla nich uroczystości - pasowanie na przedszkolaka.

Po uroczystym występie bogatym w tańce, piosenki i wierszyki dzieci odważnie przyrzekły być dzielnymi przedszkolakami, zgodnie i wesoło bawić się w swoim przedszkolu, słuchać swoich Pań. Następnie Pan Dyrektor MZS nr 4 wraz Panią Kierownik dokonali uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały piękne dyplomy oraz drobne upominki.

Podczas dzisiejszej uroczystości sprzedawaliśmy również ciasta na rzecz chorej Antosi, której dzieci razem z swoimi Rodzicami postanowili pomóc w zbieraniu pieniążków na leczenie.

Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak

i nauczycielek.

Jaskiniowcy 5 latki

Dnia 25 października dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych"
Jaskiniowcy- o początkach malarstwa" zorganizowanych przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w  Gorlicach.
Przedszkolaki oglądały film o pierwszych rysunkach jaskiniowców i o jaskiniach.
W podziemiach muzeum malowały na ścianach węglem wybrane zwierzątko i odrysowywały swoją dłoń.
Były to interesujące zajęcia, które dostarczyły dzieciom wiele radości.

Sroda, 20, listopad 2019