Święto Babci i Dziadka !

Dziadkowie to wyjątkowe osoby, które zajmują szczególne miejsce w serduszkach wszystkich dzieci.

W styczniu obchodzą oni swoje święto, które w przedszkolu obchodzone jest bardzo uroczyście i choć w tym roku nie mogliśmy się spotkać, przedszkolaki pamiętały               o swoich babciach i dziadkach przygotowując dla nich piękne upominki, śpiewając piosenki i recytując wierszyki.

Przedszkolaki starały się również połączyć święto dziadków z nauką, kodując dla nich życzenia oraz wykonując ich portrety.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia , dużo zdrowia, pomyślności, codziennie uśmiechu na twarzy oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Piosenka w wykonaniu przedszkolaków z grupy A

Piosenka w wykonaniu dzieci z grupy B

Dzień Babci i Dziadzia

Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą, widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.

Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie Dziadków swych i Babcie!

Tegoroczny dzień Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu był inny niż te, jakie do tej pory urządzaliśmy. Ze względu na panującą pandemię,  nasi kochani Dziadkowie nie mogli jak co roku odwiedzić naszego przedszkola. My jednak nie zapomnieliśmy o tych dwóch ważnych dniach. Od początku tygodnia dzieci z wszystkich grup poznawały piosenki i wierszyki na tę okazję, by móc je zaśpiewać i wyrecytować Babciom i Dziadziom podczas składania życzeń w domu. Każdy przedszkolak przygotował także skromny upominek w którego przygotowania wkładał mnóstwo pracy i serca.

Wszystkich Babiciom i Dziadziom składamy serdeczne życzenia!!!

Niespodzianka dla Babć i Dziadków od dzieci z grupy II:

ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE PLASTYCZNO - INFORMATYCZNYM!

Miło nam poinformować że dzieci z grupy A brały udział w konkursie ogólnopolskim  informatyczno- plastycznym pt. " W komputerowym paint pracuje, piękne święta wyczaruje " zorganizowanym przez Przedszkole nr 8 w Mysłowicach. Wysłane zostały regulaminowo 3 pracę.
Oskar zajął II miejsce ! Za co otrzymał dyplom oraz nagrodę
Antoni zajął III miejsce także otrzymując dyplom i nagrodę
Serdeczne gratulacje dla chłopców i życzymy dalszych sukcesów !

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

Ostatnim ważnym wydarzeniem w przedszkolu, poprzedzającym święta, jest przedszkolna wigilia. W tym roku w związku z reżimem sanitarnym, trochę inna niż zwykle, ale nie mniej jednak był to obiad bardzo uroczysty.
Podczas wigilii miało miejsce roztrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna cyferka". Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów i  poziomu wykonania prac, bardzo trudnu było nam wybrać pierwsze trzy miejsca.

Mamy nadzieję, że dzieci dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia i zostały wprowadzone w klimat tego szczególnego okresu, aby teraz z większą świadomością i radością spędzić je w gronie rodziny i bliskich osób.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne i radosne święta w naszej tradycji, dlatego same przygotowywania do nich wprowadzają wszystkich w miłą i magiczną atmosferę.
W naszym przedzkolu przygotowania do świąt trwały już od dwóch tygodni. Przedszkolaki podczas zajęć poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia, ubierały w swoich salach choinki, wykonywały różnego rodzaju prace plastyczne: kolorowe bombki, choinki, dzwonki i Bożonarodzeniowe Skrzaty.

Nieodłącznym elementem świąt jest pieczenie i ozdabianie pierniczków, które w tym roku wyszły nam wyjątkowo smaczne. Dzieci z radością wykrawały kształty z piernikowego ciasta i ozdabiały je według własnego pomysłu.
Trudno wyobrazić sobie święta bez radosnego kolędowania. Dzieci poznały nowe pastorałki oraz piosenki związane z bożonarodzeniową tematyką. Wspólnie recytowały jak to podczas wigilii "Biały obrus lśni na stole....".

Podkategorie

W dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 odbyła się XVI edycja akcji GÓRA GROSZA.

Przez te dni przedszkolaki wrzucały do specjalnej skarbonki przyniesione monety jedno, dwu i pięcio-groszowe. Wszyscy bardzo  chętnie brali udział w akcji.

Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców udało nam się zebrać 153 złote i 10 groszy.

Zebraną kwotę przekazaliśmy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach.

Poniedzialek, 25, styczeń 2021