Wydarzenia

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

21 września przedszkolaki odwiedzili niecodzienni goście - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Policjanci w ciekawy sposób przedstawili dzieciom swoją pracę. Opowiedzieli o najważniejszych zasadach obowiązujących dzieci na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się także w jakiej sytuacji mogą zwrócić sie do policjanta o pomoc. Miały okazję z bliska zobaczyć wposażenie policjanta - kajdanki, czapkę policyjną, lizak, prędkościomierz, alkomat, kolczatka. Największą atrakcją był radiowóz policyjny, ktory większość dzieci po raz pierwszy zobaczyła z bliska, niektóre nawet zasiadły w środku i poczuły się jak prawdziwi policjanci. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,  
kiedy wrzesień kończy się
od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

 

W naszym przedszkolu zawsze pamiętamy o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. 20 września na dzieci zawsze czekają niespodzianki. Tym razem dzieci z wszystkich grup spotkały się przy ul. Potockiego. Pierwszą atrakcją był teatrzyk kukiełkowy pt. "Calineczka". Dzieci uczestniczyły w wielu muzyczno - tanecznych konkursach i rozgrywkach sportowych prowadzonych przez animatorów Art Cinema z Nowego Sącza. Panie zadbały o to by zabawy w tym dniu były atrakcyjne i wywołały na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało drobny słodki upominek. Z okazji tego święta życzymy wszystkim dzieciom by każdy dzień w przedszkolu stał sie wielką niezapomnianą przygodą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

22 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego. Po dziesięciu miesiącach wspólnych zabaw, zajęć, spacerów, wycieczek, uroczystości nadszedł czas podsumowań. Choć jest to dzień wesoły bo przed nami dwa miesiące wakacji to jednak niejednemu zakręciła się w oku łezka, gdy żegnał swoją sale, ulubione zabawki i ukochane panie.

O godzinie 12 przedszkole pożegnały dzieci z grup A i B. W obecności rodziców, pana dyrektora, pani kierownik oraz swoich pań prezentowały swoje umiejetności, które nabyły podczas lat spędzonych w przedszkolu. Dla niektórych było to już ostatnie takie zakończenie roku bo od września czeka ich szkoła. 

Po południu swoją uroczystość miały dzici z grupy II, zakończenie roku połączone ze Świętem Taty  odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców a nawet pokazu jak kibicować naszej drużynie z racji trwających Mistrzostw Świata. 
Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Po części artystycznej nadszedł czas podziękowań dla rodziców, którzy byli zaangażowani w życie przedszkola, pomagając nam w codziennej pracy. 

Wszystkim dzieciom opuszczajacym już nasze przedszkole, życzymy wielu sukcesów spełnienia marzeń i samych radosnych chwil w szkole. Pamiętajcie o nas - o swoim przedszkolu.

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
Kiedy już będę uczniem w szkole – 
To znajdę wyjście, 
Wiem, co zrobię: 
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole... 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

WYCIECZKA DO SĄDECKIEGO BARTNIKA

7 czerwca  dzieci z wszystkich grup do przedszkola przybyły  bardzo podekscytowane. Tego dnia miała odbyć się  wycieczka autokarowa do Stróż. Zaraz po śniadaniu wsiedlismy do autobusów i wyruszyliśmy na wyprawę. Po dotarciu na miejsce w Sądeckim Bartniku na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zabawy z animatorami, jazda na kucykach, odwiedzenie zagrody. Dzieci dowiedziały się wiele nowych ciekawostek na temat życia pszczół, co należy robić by umiknąć ukąszenia, obejrzały ule te dawne oraz takie współczesne. Z bliska przyglądały sie owadom odszukiwały wśród nich królowej. Odwiedziły zagrodę a w niej kozy, osły, konie, kury, kaczki, a nawet pawia, przedszkolaki miały okazję nakarmić zwierzęta oraz spróbować koziego sera. Na zakończenie na dzieci czekał pyszny obiad w restauracji. Zadowoleni, zmęczeni i pełni nowych wrażeń popołudniu powróciliśmy do przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

TYDZIEŃ DLA DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU:

3 czerwca - poniedziałek

Grupy I i II

Zabawy przy muzyce na tarasie przedszkolnym, gry i konkursy
w ogrodzie.

Grupy A i B

Zabawy i konkursy na boisku szkolnym.

wszystkie grupy:

15:00-17:00
„Dzieci Dzieciom” występy naszych dzieci z tańcami na osiedlu, oglądanie teatrzyku „Robinson Cruzoe” – zabawy z animatorami, stoisko przedszkolne „Gofry owocowe”, kiełbaska z grilla.

4 czerwca - wtorek

Grupy I i II

Spotkanie z bajką - wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach - spotkanie z niespodzianką

Grupy A i B

Dzień z bajką w przedszkolu

5 czerwca - środa

Dzień otwarty dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola

Grupy A i B

"Wiosenna łąka dla mamy i taty" - Dzień Rodziny w przedszkolu

6 czerwca - czwartek

Wycieczka autokarowa do Sądeckiego Bartnika w Stróżach

7 czerwca - piątek

Wspólne zabawy na atrakcyjnym placu zabaw Osiedla Młodych przy ul. Tuwima

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie

Aktualna Data i Czas

Sroda, 26, wrzesień 2018

Ststystyka

Użytkowników:
8
Artykułów:
162
Odsłon artykułów:
75780

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.