Uroczyste obchody Dnia Niepodległości.

Nasze dzieci 8   listopada świętowały 101 rocznicę niepodległości. Już o godzinie 9.00 odbył się,, Apel dla Niepodległej" dzieci  odświętnie ubrane z przypìętymi kotylionami recytowały wiersz z podziałem na role ,,Kto ty jesteś" śpiewały pieśni  patriotyczne,, Jesteśmy Polką i Polakiem", ,,Gdy żołnierze idą drogą" oraz tańczyły  do utworu ,,Płynie Wisła płynie" wykorzystując otrzymane materiały z Urzędu Miejskiego.
 
 
 
 
 
 
 
 
Grupy starszaków w szkole brały udział w corocznym  szkolnym ,, Przeglądzie Pieśni Patriotycznych". Grupa A śpiewała utwór ,, Pierwsza kadrowa", grupa B             ,, Szara piechota". Pięknym występem dzieci oddały cześc i szacunek swojej ojczyźnie.
O godz.11.11  wszystkie IV grupy przedszkolne uroczyście włączyły się w ogólnopolskie śpiewanie  Mazurka Dąbrowskiego dla Niepodległej, który sprawił im wiele radości i dumy. Grupa średniaków po uroczystościach wybrała się na Cmentarz wojskowy nr 51 aby zapalić znicze i oddać hołd żołnierzom poległym w walce o wolność. Maluszki z flagami  i kotylionami spacerowały po ulicach osiedla  i odwiedziły placówkę TPD wymieniejając się flagami i kwiatami w barwach ojczystych.     
Ten dzień na długo pozostanie im w pamięci.
   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualna Data i Czas

Wtorek, 07, lipiec 2020

Ststystyka

Użytkowników:
9
Artykułów:
261
Odsłon artykułów:
210430

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.