Wycieczka niepodległościowa po mieście

W dniu dzisiejszym tj. 13 listopada grupy A i B udały się z flagami na wycieczkę niepodległościową po mieście. Najpierw udały się pod pomnik Odzyskania Niepodległości, gdzie z kwiatami w ręku uroczyście odśpiewały hymn narodowy.  Kolejno odwiedziły Pawilon Historii Miasta Gorlice, by obejrzeć wernisaż prac z konkursu pt. " Niepodległościowa pocztówka z Gorlic" , w którym brały udział. Kolejnym celem wycieczki było oglądanie i podziwianie pamiątkowego muralu "Niepodległe Gorlice" przy ul. Marii Rydarowskiej, na którym znalazły się motywy historyczne  Gorlic, które zostały przybliżone dzieciom.

Była to bardzo cenna lekcja historii, która przyczyniła się do kształtowania postawy patriotycznej naszych przedszkolaków.

Wtorek, 10, grudzień 2019